Nowoczesne oświetlenie

Piękny ogród ozdobą domu

2012/05/15

Zadbany trawnik to zapewne marzenie niejednego właściciela ogrodu. Stanowi tło domu i kwiatów. Pomysłowa kompozycja sprawi, że nawet mały ogród może wyglądać przestronnie. Gdy nadchodzi wiosna każdy choć przez chwilę chce się zrelaksować, wypocząć, poleniuchować czy nacieszyć śpiewem ptaków, piękną pogodą i roślinnością. Prawidłowo pielęgnowany ogród będzie nie tylko ozdobą domu, ale również zapewni miejsce do odpoczynku. Odpowiednio dobrane akcesoria i gatunki roślin stworzą klimat i atmosferę w naszym ogrodzie. Jeśli chodzi o projektowanie ogrodu możemy zrobić to samodzielnie lub wynająć architekta. Tak, czy inaczej to na to się zdecydujemy zależy od naszego gustu. Zielone labirynty, oczka wodne, fontanny, kolorowe kwiaty czy małe, okrągłe drzewka otaczające drogę – wszystkie te elementy sprawiają, że nasz ogród wygląda wyjątkowo i gustownie. Koszenie czy przycinanie, to tylko niektóre z czynności niezbędnych do pięknego wyglądu naszego ogrodu. Dni robią się coraz dłuższe, co oznacza, że przed nami coraz więcej pracy w ogrodzie, ale chyba każdy przyzna, że warto, bo efekt najczęściej jest zdumiewający.« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nietypowe huśtawki Dedon Nietypowe huśtawki Dedon

  Huśtawki pomagają odpocząć, zrelaksować się, wrócić myślami do czasów dzieciństwa. Niezwykle nowoczesne i przede wszystkim wygodne huśtawki produkuje niemiecka marka Dedon.

  2016/07/03 Czytaj dalej
 • Drzewo cedrowe Drzewo cedrowe

  Drzewa cedrowe to rodzaj długowiecznych drzew z rodziny sosnowatych. Cedry występują w rejonach górskich Azji i Afryki Północnej. Ich pierwotny areał to Himalaje i region śródziemnomorski. Rosną na wysokościach 1500-3200 m n.p.m. w Himalajach i 1000-2200 m w basenie Morza Śródziemnego.

  2016/02/29 Czytaj dalej
 • Naparstnica purpurowa Naparstnica purpurowa

  Naparstnica purpurowa przy ziemi posiada różyczkę liści odziomkowych. Także łodyga jest skrętolegle ulistniona. Liście łodygowe są siedzące. Na dolnej stronie liście są delikatnie omszone. Cały liść ma około 10-40 cm długości i 4-15 cm szerokości. Blaszka jest jajowato lancetowata lub szeroko jajowata. Górna powierzchnia jest zielona, a dolna szarawozielona.

  2016/02/23 Czytaj dalej
 • Najstarsze zwierzę świata Najstarsze zwierzę świata

  Najstarsze na świecie zwierzę zidentyfikowali naukowcy z brytyjskiego Bangor University. Był to głębinowy małż, który dożył 507 lat, czyli o 100 więcej, niż pierwotnie szacowano. Ming - tak nazwali naukowcy małża z gatunku cyprina islandzka (Arctica islandica), którego znaleziono w 2006 w trakcie ekspedycji na Islandię. Niestety zwierzę nie przeżyło próby otwarcia jego muszli w celu sprawdzenia wieku.

  2016/02/22 Czytaj dalej
 • Storczyk Dendrobium Storczyk Dendrobium

  Dendrobium to jeden z najbardziej cenionych storczyków uprawianych w pomieszczeniach. W warunkach pokojowych Dendrobium osiąga niewielkie rozmiary - zwykle ok. 30-50 cm. Zaczyna kwitnąć, gdy przekroczy wysokość 20 cm.

  2016/02/19 Czytaj dalej