Nowoczesne oświetlenie

Pocztówka z Chorwacji

2012/12/01

Ta wyjątkowa, modernistyczna willa położona w malowniczej miejscowości Opatija
w Chorwacji skupia na sobie uwagę tak mocno, że niemal przyćmiewa okoliczne krajobrazy.

Rezydencja projektu Idis Turato powstała w oparciu o inspirację zwykłym bunkrem. Efekt jest niewspółmiernie spektakularny, jednak może i można by w to uwierzyć, gdyby nie piętro domu, które zdaje się być bryłą zawieszoną w powietrzu,
jakby szybowało po bezkresie błękitnego nieba.

Wnętrza zostały urządzone dość surowo. Kolor przebija się jedynie momentami,
jak w przypadku jaskrawych puf w hallu. Nawet pokój dziecięcy pozbawiony jest nadmiaru barw i zdobi go jedynie symboliczny motyw odnoszący się do popularnej kreskówki.

Wszechobecne drewno i mnogość okien otwierających pokoje na piękny widok sprawiają, że mimo chłodnego charakteru, wnętrze domu jest przytulne i miło kontrastuje z upałem w ogrodzie.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej