Pomysły na domowy dziedziniec

2012/09/11

Wewnętrzny dziedziniec czy podwórko to otwarta przestrzeń otoczona ścianami domu, która stwarza niezwykłe połączenie tego co na zewnątrz – otwartej przestrzeni, świeżego powietrza z wnętrzem domu – jego prywatnością i niepowtarzalną atmosferą. Poniżej kilka inspirujących aranżacji. 

 
Wewnętrzny dziedziniec staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowoczesnych projektach domów. Nie zawsze są tu jednak konieczne kosztowne rozwiązania oraz oddzielna przestrzeń, w której można go wydzielić. W przypadku domu, dziedziniec można zaaranżować w hallu, w bardziej przestronnym korytarzu, a nawet… pomiędzy innymi przestrzeniami domowymu, np. miedzy kuchnią a salonem. Potrzebny jest tylko odpowiednio wizjonerski projekt. W mieszkaniu aranżacja będzie trudniejsza, ale być może poniższe przykłady okażą się pomocne.
 
Oszklona przestrzeń z równo przyciętym trawnikiem, drobne kamienie i minimalistyczna roślinność naturalna pomiędzy piętrami domu, osłonięty, przeszklony taras, panele podłogowe przedzielone zielenią, wydzielony fragment ogrodu – są to rozwiązania mniej lub bardziej innowacyjne, ale na pewno nie nieosiągalne.
 
« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej