Prezenty wagi bardzo ciężkiej

2011/04/15

Młodzi chłopcy z podziwem spoglądają na wielkie maszyny. Traktory, koparki czy tramwaje robią wrażenie swoim warkotem i majestatem. Przedstawiamy pomysły na prezent, na który każdy mężczyzna od dawna ma ochotę - nawet, jeśli nigdy Wam się do tego nie przyznał.

Im większe tym lepsze - mowa oczywiście o wielkich maszynach. Robią potężny hałas, są całkowicie nieprzydatne w codziennym życiu, ale mają wyjątkową właściwość: u większości mężczyzn przywołują miłe chwile z dzieciństwa. W większości przypadków takie marzenia pozostają niezrealizowane i nie wykraczają poza plastikowe odpowiedniki służące do zabawy w piaskownicy.

W tych prezentach nie prędkość jest najważniejsza, ale poczucie mocy i satysfakcja z ujarzmienia kilkutonowej bestii. Poza tym, to jedna z niewielu okazji, kiedy mężczyźni będą mogli spojrzeć na swoje ukochane kobiety z góry...

Pojemność dwa czterysta

Czarny ciągnik leniwie jadący po polu - to standardowy obrazek z polskiej wsi. Dla mieszkańców miast tego typu widoki nie należą jednak do codzienności. W ciągniku rolniczym wrażenie robią gigantyczne tylne koła, a także charakterystyczny warkot potężnego silnika diesla. Jednostka napędowa o mocy ponad 100 KM, pojemności czterech litrów i maksymalnym momencie obrotowym sięgającym 500 Nm, czyli tyle ile mają samochody rajdowe klasy WRC, zrobi wrażenie na każdym miłośniku motoryzacji. - Takiemu potworowi nie straszne żadne błoto czy śnieżne zaspy, pojedzie dosłownie po wszystkim. To dlatego wcielenie się w rolę traktorzysty może być emocjonujące nawet pomimo faktu, że legendarny traktor firmy Zetor trudno będzie rozpędzić nawet do prędkości 50 km/h - przekonuje Justyna Greczanik-Bełezina z firmy Prezentokracja.pl, oferującej prezenty w formie przeżyć.

Jazda trwa 60 minut i jest poprzedzona szkoleniem, które prowadzi doświadczony instruktor. Opowie on o trudach pracy traktorzysty i zademonstruje do czego służą rozmaite wajchy i przełączniki. Po opanowaniu podstawowych manewrów można ruszać w pole. Może nawet uda się zaorać jakiś łan!

Kilka ton w łyżce

Przesypywanie piasku przy pomocy plastikowej koparki - kilkuletni chłopcy mogą to robić godzinami. Place budowy z majestatycznymi żurawiami i potężnymi maszynami budowlanymi wzbudzają uzasadnioną fascynację i zachwyt nawet wśród dorosłych mężczyzn. Dlaczego zatem nie wcielić się w rolę budowniczego i obsługiwać koparko-ładowarkę ? Wykopywanie i zasypywanie dołów nigdy nie było bardziej emocjonujące.

Jazda po placu budowy dziesięciotonową koparką to przeniesienie młodzieńczych zabaw w piaskownicy na grunt realnego życia. Zabawa, którą oferujemy różni się od tych z młodości skalą: Łyżka koparki przy jednym podejściu nabiera aż 1,5 tony ładunku! Wszystko odbywa się oczywiście zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i pod czujną opieką instruktora.

Po szynach tramwaj mknie

Niektórzy mężczyźni posiadają zastanawiający sentyment do miejskiej komunikacji. Są tacy, którzy mają w pamięci cały schemat komunikacyjny swojego rodzinnego miasta, a zapytani o trasę konkretnego autobusu bez wahania wymienią wszystkie ulice, po których się porusza. Jeśli więc ktoś w Waszym otoczeniu z fascynacją opowiadał o młodzieńczych przejażdżkach komunikacją na drugi koniec miasta, to taka osoba jest idealnym kandydatem na... motorniczego tramwaju!

- Po odpowiednim przeszkoleniu każdy może zmierzyć się z ważącą kilkanaście ton bestią na szynach. Instruktor objaśni zasady funkcjonowania najważniejszych elementów tramwaju, a także pokaże jak prawidłowo sterować takim kolosem. Użytkownik będzie też samodzielnie zmieniał zwrotnicę - zarówno przy pomocy urządzeń elektrycznych, jak i klasycznej "wajchy" - opowiada przedstawiciel firmy Prezentokracja.pl, która swoim klientom oferuje tego rodzaju przeżycia.

Udany prezent to taki, który jest zaskakujący i oddziałuje na emocje. Należy wziąć to pod uwagę, kiedy szukamy oryginalnego prezentu dla facetów. Warto też pamiętać, że w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec - zafascynowany konstrukcjami z klocków, plastikowymi modelami koparek i z podziwem patrzący na codzienny taniec miejskiej komunikacji.

Źródło: Prezentokracja.pl

{{wszystkie_obrazki}}
 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej