Nowoczesne oświetlenie

Prezenty wagi bardzo ciężkiej

2011/04/15

Młodzi chłopcy z podziwem spoglądają na wielkie maszyny. Traktory, koparki czy tramwaje robią wrażenie swoim warkotem i majestatem. Przedstawiamy pomysły na prezent, na który każdy mężczyzna od dawna ma ochotę - nawet, jeśli nigdy Wam się do tego nie przyznał.

Im większe tym lepsze - mowa oczywiście o wielkich maszynach. Robią potężny hałas, są całkowicie nieprzydatne w codziennym życiu, ale mają wyjątkową właściwość: u większości mężczyzn przywołują miłe chwile z dzieciństwa. W większości przypadków takie marzenia pozostają niezrealizowane i nie wykraczają poza plastikowe odpowiedniki służące do zabawy w piaskownicy.

W tych prezentach nie prędkość jest najważniejsza, ale poczucie mocy i satysfakcja z ujarzmienia kilkutonowej bestii. Poza tym, to jedna z niewielu okazji, kiedy mężczyźni będą mogli spojrzeć na swoje ukochane kobiety z góry...

Pojemność dwa czterysta

Czarny ciągnik leniwie jadący po polu - to standardowy obrazek z polskiej wsi. Dla mieszkańców miast tego typu widoki nie należą jednak do codzienności. W ciągniku rolniczym wrażenie robią gigantyczne tylne koła, a także charakterystyczny warkot potężnego silnika diesla. Jednostka napędowa o mocy ponad 100 KM, pojemności czterech litrów i maksymalnym momencie obrotowym sięgającym 500 Nm, czyli tyle ile mają samochody rajdowe klasy WRC, zrobi wrażenie na każdym miłośniku motoryzacji. - Takiemu potworowi nie straszne żadne błoto czy śnieżne zaspy, pojedzie dosłownie po wszystkim. To dlatego wcielenie się w rolę traktorzysty może być emocjonujące nawet pomimo faktu, że legendarny traktor firmy Zetor trudno będzie rozpędzić nawet do prędkości 50 km/h - przekonuje Justyna Greczanik-Bełezina z firmy Prezentokracja.pl, oferującej prezenty w formie przeżyć.

Jazda trwa 60 minut i jest poprzedzona szkoleniem, które prowadzi doświadczony instruktor. Opowie on o trudach pracy traktorzysty i zademonstruje do czego służą rozmaite wajchy i przełączniki. Po opanowaniu podstawowych manewrów można ruszać w pole. Może nawet uda się zaorać jakiś łan!

Kilka ton w łyżce

Przesypywanie piasku przy pomocy plastikowej koparki - kilkuletni chłopcy mogą to robić godzinami. Place budowy z majestatycznymi żurawiami i potężnymi maszynami budowlanymi wzbudzają uzasadnioną fascynację i zachwyt nawet wśród dorosłych mężczyzn. Dlaczego zatem nie wcielić się w rolę budowniczego i obsługiwać koparko-ładowarkę ? Wykopywanie i zasypywanie dołów nigdy nie było bardziej emocjonujące.

Jazda po placu budowy dziesięciotonową koparką to przeniesienie młodzieńczych zabaw w piaskownicy na grunt realnego życia. Zabawa, którą oferujemy różni się od tych z młodości skalą: Łyżka koparki przy jednym podejściu nabiera aż 1,5 tony ładunku! Wszystko odbywa się oczywiście zgodnie z zasadami bezpieczeństwa i pod czujną opieką instruktora.

Po szynach tramwaj mknie

Niektórzy mężczyźni posiadają zastanawiający sentyment do miejskiej komunikacji. Są tacy, którzy mają w pamięci cały schemat komunikacyjny swojego rodzinnego miasta, a zapytani o trasę konkretnego autobusu bez wahania wymienią wszystkie ulice, po których się porusza. Jeśli więc ktoś w Waszym otoczeniu z fascynacją opowiadał o młodzieńczych przejażdżkach komunikacją na drugi koniec miasta, to taka osoba jest idealnym kandydatem na... motorniczego tramwaju!

- Po odpowiednim przeszkoleniu każdy może zmierzyć się z ważącą kilkanaście ton bestią na szynach. Instruktor objaśni zasady funkcjonowania najważniejszych elementów tramwaju, a także pokaże jak prawidłowo sterować takim kolosem. Użytkownik będzie też samodzielnie zmieniał zwrotnicę - zarówno przy pomocy urządzeń elektrycznych, jak i klasycznej "wajchy" - opowiada przedstawiciel firmy Prezentokracja.pl, która swoim klientom oferuje tego rodzaju przeżycia.

Udany prezent to taki, który jest zaskakujący i oddziałuje na emocje. Należy wziąć to pod uwagę, kiedy szukamy oryginalnego prezentu dla facetów. Warto też pamiętać, że w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec - zafascynowany konstrukcjami z klocków, plastikowymi modelami koparek i z podziwem patrzący na codzienny taniec miejskiej komunikacji.

Źródło: Prezentokracja.pl

{{wszystkie_obrazki}}
 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »