Rękodzieło i nowoczesne technologie

2010/08/02

Jakie są efekty spotkania tradycji z nowoczesnością, połączenia sztuki rękodzieła z technologią? Dobrym przykładem ilustrującym takie zestawienia są meble utorstwa Marcel'a Wanders'a stworzone z makramy. Sławę przyniosło mu zaprojektowane dla Capellini Wiązane Krzesło.  Makrama  to znana już w starożytności  sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. Wiązane Krzesło zostało wykonane z włókien aramidowych i karbonowych, następnie plecionkę utrwalono żywicą epoksydową. Luźna, zawieszona na ramie struktura sprawia, że krzesło kształtowane jest przez grawitację. Wśród  projektów  Wanders'a pojawiają się również meble wyglądające niczym zrobione na szydełku. Misterny wzór pięknie prezentuje się wyeksponowany na prostych w formie meblach.

Szydełkowe Krzesło. Jego opływowy, harmonijny kształt daje wrażenie przytulności i poczucia bezpieczeństwa, zachęca do odpoczynku i relaksu.

Szydełkowy Stolik. Kubiczna forma w całości pokryta jest szydełkowym obiciem. Skomplikowany wzór kontrastuje z prostą formą stolika.

Szydełkowa lampa jest kolejnym elementem  kompletu.

Marcel Wanders dorastał w Boxte w Holandii. W 1988 roku ukończył z wyróżnieniem Szkołę Sztuk Pięknych Arnhem. W roku 1995 otworzył własne studio projektowe Wanders Wonders, od 2001 roku działa w Amsterdamie. Dziś projektuje dla najpopularniejszych marek, takich jak B&B Italia, Puma, Swarovski, Bisazza, Poliform, KLM Royal Duth Airlines, Flos, Google, Capellini.

Więcej informacji o autorze i jego projektach na stronie Marcel'a Wanders'a


« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej