Rezydencja w kształcie liścia

2010/10/26

Dom w kształcie liścia powstał w pobliżu Rio de Janeiro i jest dziełem Mareines and Patalano Arquitetetura.

Został usytuowany na niewielkiej plaży. Budynek powstał w oparciu o inspiracje rodzimą indiańską architekturą, która doskonale dostosowuje się do gorącego i parnego klimatu.Dach rezydencji swoim wyglądem przywodzi na myśl kwiat w rozkwicie, lub liście i chroni skutecznie przed palącym słońcem i lejącym się z nieba żarem.

Dzięki wielu otwartym przestrzeniom, licznym werandom i tarasom willa idealnie nadaje się na miejsce spotkań nawet dla licznej grupy osób.

Rezydencja otwiera się na wybrzeże z wdzięcznością przyjmując morską bryzę, która  przynosi ochłodę i wspomaga naturalną wentylację pomieszczeń.

W budynku brak korytarzy wnętrze domu funkcjonuje jako całość i jest silnie związane z otoczeniem.

Deszczówka jest gromadzona i przeznaczona do kolejnego wykorzystania. Naturalne materiały i organiczna forma - wszystko to sprawia, że willa jest mocno zakorzeniona i związana z brazylijską przyroda i  krajobrazem.


Więcej infomacji na stronie Mareines and Patalano Arquitetetura


« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej