Światło w roli głównej: okna gilotynowe

2013/01/17

Okna przesuwne pod wieloma względami przewyższają tradycyjne okna uchylne.

Przede wszystkim mogą one osiągać znacznie większe rozmiary niż tradycyjne okna rozwierane.

Poza tym po ich otwarciu nie zajmują przestrzeni wewnątrz pomieszczenia i tym samym nie determinują możliwości jej zagospodarowania.

 
Dzięki temu wentylacja pomieszczenia jest optymalna. Doskonale sprawdzają się np. w kuchni nad zlewem.
 
 - Dzięki wykorzystaniu systemu przesuwnego uzyskujemy maksymalną funkcjonalność zabudowanego pomieszczenia z zapewnieniem należytego bezpieczeństwa, gdyż okna gilotynowe nie otworzą się same, np. w wyniku gwałtownego podmuchu wiatru. Dodatkowo wprowadzają one ciekawe estetycznie podziały, umożliwiając wykonanie bardzo szerokiego okna bez pionowego podziału – mówi Łukasz Kabarowski, architekt i właściciel pracowni architektonicznej KMA.
« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej