Sypialnia z tysiąca i jednej nocy

2015/06/25

Jeśli lubisz egzotyczne klimaty i marzysz o tym, żeby zamieszkać w pałacu rodem z "Księgi tysiąca i jednej nocy", z pewnością zachwycą Cię pomieszczenia nawiązujące do stylu marokańskiego. Przepych, bogactwo kolorów, mięsiste tkaniny i tajemniczy nastrój to jego znaki rozpoznawcze. Salon urządzony w stylu marokańskim to pomieszczenie pełne magnetycznych kolorów, wymyślnych wzorów o geometrycznej formie, pluszowych dywanów i wygodnych mebli: miękkich kanap i podnóżków.
Jeśli zdecydujesz się urządzić swój salon w stylu marokańskim, wybierz motyw przewodni: ognistą pomarańcz, ciepłą żółć, turkus lub inny, równie odważny kolor, który nada pomieszczeniu śródziemnomorskiego charakteru. Zawieś duże lustra, powłóczyste zasłony, sięgnij po geometryczne wzory i kontrastowe barwy. W ramach inspiracji prezentujemy kilka nowoczesnych wariacji na temat tego, jak wykorzystać elementy stylu marokańskiego we własnym domu.
Dasz się uwieść magii orientu?

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Kate Moss w roli dekoratorki wnętrz. Jak się spisała? Kate Moss w roli dekoratorki wnętrz. Jak się spisała?

  Kate Moss, jedna z największych ikon mody, spróbowała swoich sił jako dekoratorka wnętrz w ramach współpracy z inwestorem budowlanym - firmą YOO. Brytyjska supermodelka urządziła ekskluzywną rezydencję typu Barnhouse, położoną w samym sercu angielskiej wsi - Cotswold.

  2015/09/29 Czytaj dalej
 • Księgarnia, w której unosi się duch tajemnicy Księgarnia, w której unosi się duch tajemnicy

  Księgarnia Fangsuo zaprojektowana przez Chu Chih-Kang Space Design to miejsce inspirowane sekretnymi bibliotekami, które mieściły się w pobliżu, czy też w podziemiach buddyjskich świątyń. Od wieków biblioteka była synonimem gromadzonej mądrości, co znajduje odzwierciedlenie w chińskiej tradycji i jezyku mandaryńskim.

  2015/09/27 Czytaj dalej
 • Księżycowa lampa od studia Acorn Księżycowa lampa od studia Acorn

  Studio Acorn wpadło na genialny w swojej prostocie pomysł, który podbił serca tysięcy osób. Kreatywny zespół z Tajwanu zaprojektował linię lamp, imitujących wygląd księżyca w pełni. Lampa Luna to dostępna w siedmiu rozmiarach konstrukcja z włókna szklanego, w której ukryto diody LED.

  2015/09/26 Czytaj dalej
 • Przeźroczysty namiot Oasis Przeźroczysty namiot Oasis

  Litewski architekt, Vytautas Puzeras, postanowił stworzyć miejsce, które pozwala przebywać blisko ntury, zapewniając równocześnie spokój i bezpieczeństwo. Zaprojektowana przez niego konstrukcja, nazwana Oasis, znajduje sie aktualnie w fazie testów.

  2015/09/22 Czytaj dalej
 • Stół, który skrywa tajemnicę Stół, który skrywa tajemnicę

  Max Lamb to projektant i artysta, który stara się tworzyć wyłacznie przemyślane i funkcjonalne przedmioty, wykorzystując do tego wartościowe i trwałe materiały. Jego kolekcja mebli Planks, to, jak sama nazwa wskazuje, wykonane z drewna stoły, ławki i szafki, wzorowane na prostych stołach stolarskich oraz meblach spotykanych na angielskiej wsi w XVII i XVIII wieku.

  2015/09/20 Czytaj dalej