Nowoczesne oświetlenie

Szwecja- nowoczesne mieszkanie w starym budownictwie

2013/11/08

Położone w centrum Sztokholmu, w Szwecji, to jasne i przestronne mieszkanie o łącznej powierzchni ok. 70 m2. Patrząc jak nowocześnie jest wystylizowane nikt by nie powiedział, że znajduje się w budynku, który ma ponad 120 lat.

Przyglądając się bliżej, w mieszaniu możemy dostrzec, że wśród nowoczesnego stylu, wśród licznych dodatków, ukryło się klika pamiątek związanych z historią tego miejsca. Popatrzcie na listwy u sklepienia ścian z sufitem, oryginalne witryny i drzwi, czy też bardzo wiekowy kufer, który może być starszy od samego budynku.

Mieszkanie to aż emanuje skrajnościami: historia i nowoczesność, młodość i starość, klasyka i modernizm, wszystko to zostało usytuowane w jednym miejscu.  Dzięki temu, że w każdym pomieszczeniu zastosowano dominujący odcień bieli, miejsce to chodź tak różnorodne, nie stało się tandetne i przesadzone.

Gdzieś pomiędzy wizerunkami komiksowych bohaterów a łaciatym dywanem, projektant odnalazł nić porozumienia.

 A czy i Wam podoba się to mieszkanie?

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej