The Ant House: Japoński minimalizm

2012/09/25

Wnętrze zostało zaprojektowane jako otwarta przestrzeń, co kłóci się z odgórnie przyjętą koncepcją japońskiego domu. Wszelkie podziały we wnętrzu zostały zaniechane w projekcie, a domownicy mogą się cieszyć rozległą przestrzenią codziennego użytku.

Wnętrze rezydencji wykonane jest w większości z modrzewiowej sklejki w ciepłym żółto-miodowym kolorze. Skąd nazwa Ant House? Według projektantów wnętrze i jego kolorystyka mają przywodzić wchodzącemu na myśl wkroczenie do mrowiska.

Opisując proces koncepcyjny projektu designerzy z mA-style Architects mówili o rysowaniu nieskomplikowanych prostokątów wyznaczających kolejne powierzchnie w domu bez żadnej bardziej śmiałej designerskiej idei.

Kiedy już oszacowane zostały koszty przyszła kolej na następne elementy wnętrza – kuchnię, pralnię, studio oraz pomieszczenie gospodarcze. Przestrzeń może być pokojem, miejscem codziennego życia, ale również przejściem, rodzajem korytarza odgradzającego część dzienną od innych części rezydencji. W apartamencie znajduje się kominek – w miejscu stanowiącym granicę pomiędzy częścią nocną a dzienną.

Dach nie stanowi jednej całości, zaprojektowano w nim otwór. Jest to rozwiązanie niekonwencjonalne, ale zapewnia płynną cyrkulację powietrza pomiędzy wnętrzem a otoczeniem domu.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej