Trendy na 2013 rok? Natura zawsze będzie w modzie

2012/12/29

Ten elegancki, położony w słonecznej Chorwacji, dom projektu Heleny Alfirevic Arbutina, to dowód na to, jak genialnie w nowoczesną aranżację wnętrz wpisują
się bezpośrednie odwołania  do natury.

Willa składa się z trzech skrzydeł, z których największą uwagę niewątpliwie przykuwa środkowe skrzydło, o modernistycznej, niestandartowej bryle. Kontrast nowoczesnej formy, w klasycznej białej barwie, z olbrzymią domieszką drewna, to zabieg niezwykle gustowny i jednocześnie duet ponadczasowy.

Biel i drewno zdominowały również wnętrza willi. Dzięki temu dom choć z pozoru prosty, tak naprawdę jest niezwykle stylowy, przyjazny i skrywa designerską głębie. Choćby w takich detalach jak nowoczesny, podwieszany kominek.

Nie sposób również nie zwrócić uwagi na inspiracje kamienne, zawarte zarówno
na zewnątrz, jak i we wnętrzach willi. W ogrodzie kamienie stanowią niezwykle modną ramę drewnianego tarasu, w salonie bryluje "kamienny" dywan, natomiast w hallu kącik wysypany kamieniami stanowi ozdobę, na miarę dzieła sztuki.

Konkluzja jest jedna. Natura, odwołania do niej, oraz bliższe lub dalsze inspiracje,
to obecnie trend w aranżacji wnętrz, który niewątpliwie jeszcze długo, długo pozostanie na topie.

 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej