Nowoczesne oświetlenie

Unikalne meble Anny James

2010/07/15

Pracująca w Londynie  Anna James zajmuje się przekształcaniem 20-wiecznych mebli. Każdy egzemplarz jest odnawiany, następnie artystka pokrywa go ręcznie malowanymi wzorami. W ten sposób powstaje jedyne w swoim rodzaju dzieło sztuki nowoczesnej. Wśród prac Anny James znajdują się zarówno monochromatyczne meble utrzymane w spokojnej stylistyce, ogarniczające się do kontrastowych zestawień dwóch kolorów, jak również  pokryte graffiti i motywami bliskimi stylistyce pop-artu.


Dwie szafki nocne Romeo i Julia z kolekcji Verona zostały zainspirowane wizytą artstki w domu Julii w Weronie. Zachwyciły ją  tworzące unikalny wzór graffiti pokrywające ściany korytarza. Projektantka odtworzyła je na dwóch szafkach. Ponieważ oryginalne graffiti cały czas jest wzbogacane o nowe wpisy,  wzór na szafkach Anny James stanowi zapis ulotnej chwili.

Przemalowane na biało-czarno biurko Hercule.

Toaletka i taboret Erte. Artystce udało się stworzyć ciekawą teksturę na powierzchni mebla.

Inne prace Anny James można zobaczyć na stronie Love Anna

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej