Wave - wyrafinowany relaks

2009/06/09

W jaki sposób uzyskać stan zawieszenia w połowie drogi między niebem a ziemią, przy równoczesnym poczuciu błogiego lenistwa i odprężenia? Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu i luksusowemu projektowi belgijskiej firmy Royal Botania, nowemu hamakowi Wave. Elegancka forma hamaka zawieszona na jednej nodze tworzy styl niepowtarzalny z zewnątrz, zapewniając jednocześnie przytulną atmosferę wewnątrz. Baldachim zatrzymuje 86 procent promieni słonecznych, dając uczucie przebywania w cieniu drzew. Niepowtarzalne wrażenie płynności i delikatności bujania idzie w parze ze stabilnością i wytrzymałością na zmienną pogodę i wiatr.


Ten niezwykły projekt został stworzony przez parę projektantów Erik Nyberg & Gustav Strom i po raz pierwszy zaprezentowany został na pokazie Hotel Show w Dubaju w czerwcu 2008 roku. Już wtedy zdobył największe uznanie jako produkt unikalny na świecie. Postrzegany jest jako nowa kategoria – ani hamak, ani leżak, ani parasolka. Jest to design, który łączy w sobie funkcjonalność z elegancją i pięknem. Sukces swój WAVE kontynuował w Paryżu we wrześniu 2008 roku. Tam też otrzymał nagrody Les Découvertes za kreatywność, innowacyjność, jakość i wykonanie oraz Coup de Coeur jako produkt wyselekcjonowany spośród najlepszych.
Wave zbudowany jest z polerowanej stali nierdzewnej i perforowanych tkanin.
Baldachim hamaka WAVE  dostępny jest w kolorze czarnym, białym i turkusowym. Jest idealny do ogrodów i basenów. Cena 23.439 dolarów.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nietypowe huśtawki Dedon Nietypowe huśtawki Dedon

  Huśtawki pomagają odpocząć, zrelaksować się, wrócić myślami do czasów dzieciństwa. Niezwykle nowoczesne i przede wszystkim wygodne huśtawki produkuje niemiecka marka Dedon.

  2016/07/03 Czytaj dalej
 • Drzewo cedrowe Drzewo cedrowe

  Drzewa cedrowe to rodzaj długowiecznych drzew z rodziny sosnowatych. Cedry występują w rejonach górskich Azji i Afryki Północnej. Ich pierwotny areał to Himalaje i region śródziemnomorski. Rosną na wysokościach 1500-3200 m n.p.m. w Himalajach i 1000-2200 m w basenie Morza Śródziemnego.

  2016/02/29 Czytaj dalej
 • Naparstnica purpurowa Naparstnica purpurowa

  Naparstnica purpurowa przy ziemi posiada różyczkę liści odziomkowych. Także łodyga jest skrętolegle ulistniona. Liście łodygowe są siedzące. Na dolnej stronie liście są delikatnie omszone. Cały liść ma około 10-40 cm długości i 4-15 cm szerokości. Blaszka jest jajowato lancetowata lub szeroko jajowata. Górna powierzchnia jest zielona, a dolna szarawozielona.

  2016/02/23 Czytaj dalej
 • Najstarsze zwierzę świata Najstarsze zwierzę świata

  Najstarsze na świecie zwierzę zidentyfikowali naukowcy z brytyjskiego Bangor University. Był to głębinowy małż, który dożył 507 lat, czyli o 100 więcej, niż pierwotnie szacowano. Ming - tak nazwali naukowcy małża z gatunku cyprina islandzka (Arctica islandica), którego znaleziono w 2006 w trakcie ekspedycji na Islandię. Niestety zwierzę nie przeżyło próby otwarcia jego muszli w celu sprawdzenia wieku.

  2016/02/22 Czytaj dalej
 • Storczyk Dendrobium Storczyk Dendrobium

  Dendrobium to jeden z najbardziej cenionych storczyków uprawianych w pomieszczeniach. W warunkach pokojowych Dendrobium osiąga niewielkie rozmiary - zwykle ok. 30-50 cm. Zaczyna kwitnąć, gdy przekroczy wysokość 20 cm.

  2016/02/19 Czytaj dalej