Wernisaż "Malująca Reka" w salonie living Concept

2011/03/01

W sobotę 9 kwietnia o godz. 17:00 w salonie Living Concept w Bielanach Wrocławskich przy ul. Wrocławs- kiej 7 odbędzie się wernisaż malarstwa Michała Marka.

Artysta jest absolwentem wydziału malarstwa i rzeźby wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Od blisko dziesięciu lat tworzy i prezentuje swoje prace na licznych wystawach w kraju i za granicą. To twórca, który „rezygnuje z krzykliwych i jednorazowych koncepcji”, a jego „kameralne płótna mają w sobie wyraźny ładunek natężonej pracy”.

Wystawa pt. „Malująca ręka” jest podróżą w przeszłość artysty (obrazy powstały w latach 2003–2006) i wyrazem „Malująca ręka” (olej, płótno) jego ówczesnych poszukiwań i eksperymentów. Jak sam przyznaje doświadczenia te znacząco wpłynęły na jego późniejszą twórczość. – Tytułowe dzieło wystawy ma dla mnie ogromną wartość, ponieważ jest sztandarowym obrazem dla mojego ówczesnego malarstwa. Jednocześnie jest alegorią malarstwa i twórczości w ogóle – mówi Michał Marek.W trakcie sobotniego spotkania z twórcą, w miłej atmosferze unikalnego wnętrza salonu meblowego Living Concept, będzie można zapoznać się z kilkunastoma pracami dolnośląskiego malarza. Wstęp na wernisaż jest bezpłatny, ale konieczne jest posiadanie zaproszenia. Można je uzyskać kontaktując się z organizatorami (e-mail: salon@livingconcept.pl, tel. 713025046). Wystawa prac Michała Marka potrwa do 23.04 i będzie czynna w godzinach otwarcia salonu (pn-pt: 11–19, sb: 10–16).

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »