Więc idź, pomaluj swój świat

2012/12/09

Projektanci wnętrz stosują pięć schematów doboru palety barw przy aranżacji domu. Warto sie z nimi zaznajomić, aby samodzielnie stworzyć designerska perełkę.

Najpierw należy zapoznać się z kołem kolorów, czyli graficznym modelem przedsawiającym zasady mieszania się i powstawania barw. Dopiero wtedy będziemy w stanie pojąć techniczną stronę powstawania designerskich aranżacji.

Technika monochromatyczna jest najbardziej oczywista. Słowo to bowiem powstało od mono- jeden i chroma- kolor. Oznacza to zatem urządzenie sypialni czy salonu przy użyciu mebli i dodatków w wielu odcieniach tej samej barwy.

System analogiczny bazuje na jednym podstawowym kolorze, oraz dwom lub trzem sąsiadującym z nim na kole barw. Natomiast trzy schematy uzupełniające pozwalają na większe szaleństwo, gdyż tu bazę stanowią jednocześnie trzy główne kolory oraz barwy do nich przyległe.

Jeśli techniczne, wyrachowane podejście do tematu nas nie przekonuje, pozosataje wiara we własny dobry gust i starania, aby nasz dom, od łazienki aż po kuchnię, był po prostu piękny.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej