Więcej niż sofa- multifunkcyjna sofa

2014/05/22

Niektóre elementy umeblowania nie wyglądają na tak genialne, jak świetne są w rzeczywistości. Pewne ukryte funkcje okazują się niesamowicie przydatne i użyteczne. Do takich elementów zaliczymy multifunkcyjne sofy. Mówimy o sofach, które są nie tylko proste i komfortowe do wypoczynku. Mamy na myśli sofy, które dodatkowo posiadają funkcję wysunięcia stolika lub posiadają ukryte przegródki i schowki w swojej przemyślanej konstrukcji.
 

Niskie schowki jako część sofy to świetne rozwiązanie na zagospodarowanie małych pustych przestrzeni. Można w nich położyć książki, które często czytamy, laptopa lub codzienną prasę.

 
Sofa, którą łatwo można zamienić na fotele wypoczynkowe, łóżko sypialne czy nawet małą garderobę szczególnie nadaje się do małych pomieszczeń, gdzie nie mamy miejsca na pełne umeblowanie. 

Jednak w naszych oczach najlepsza jest ta, z której szybko i łatwo można wysunąć stolik, a w razie potrzeby równie szybko go schować.

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Kate Moss w roli dekoratorki wnętrz. Jak się spisała? Kate Moss w roli dekoratorki wnętrz. Jak się spisała?

  Kate Moss, jedna z największych ikon mody, spróbowała swoich sił jako dekoratorka wnętrz w ramach współpracy z inwestorem budowlanym - firmą YOO. Brytyjska supermodelka urządziła ekskluzywną rezydencję typu Barnhouse, położoną w samym sercu angielskiej wsi - Cotswold.

  2015/09/29 Czytaj dalej
 • Księgarnia, w której unosi się duch tajemnicy Księgarnia, w której unosi się duch tajemnicy

  Księgarnia Fangsuo zaprojektowana przez Chu Chih-Kang Space Design to miejsce inspirowane sekretnymi bibliotekami, które mieściły się w pobliżu, czy też w podziemiach buddyjskich świątyń. Od wieków biblioteka była synonimem gromadzonej mądrości, co znajduje odzwierciedlenie w chińskiej tradycji i jezyku mandaryńskim.

  2015/09/27 Czytaj dalej
 • Księżycowa lampa od studia Acorn Księżycowa lampa od studia Acorn

  Studio Acorn wpadło na genialny w swojej prostocie pomysł, który podbił serca tysięcy osób. Kreatywny zespół z Tajwanu zaprojektował linię lamp, imitujących wygląd księżyca w pełni. Lampa Luna to dostępna w siedmiu rozmiarach konstrukcja z włókna szklanego, w której ukryto diody LED.

  2015/09/26 Czytaj dalej
 • Przeźroczysty namiot Oasis Przeźroczysty namiot Oasis

  Litewski architekt, Vytautas Puzeras, postanowił stworzyć miejsce, które pozwala przebywać blisko ntury, zapewniając równocześnie spokój i bezpieczeństwo. Zaprojektowana przez niego konstrukcja, nazwana Oasis, znajduje sie aktualnie w fazie testów.

  2015/09/22 Czytaj dalej
 • Stół, który skrywa tajemnicę Stół, który skrywa tajemnicę

  Max Lamb to projektant i artysta, który stara się tworzyć wyłacznie przemyślane i funkcjonalne przedmioty, wykorzystując do tego wartościowe i trwałe materiały. Jego kolekcja mebli Planks, to, jak sama nazwa wskazuje, wykonane z drewna stoły, ławki i szafki, wzorowane na prostych stołach stolarskich oraz meblach spotykanych na angielskiej wsi w XVII i XVIII wieku.

  2015/09/20 Czytaj dalej