Wnętrze dla ekskluzywnych mebli

2011/03/27

„Świat Architektury” (www.swiatarchitektury.com), branżowy miesięcznik dla architektów, opublikował w swoim marcowym wydaniu obszerny materiał o dolnośląskim salonie meblowym Living Concept. Na czterech stronach magazynu zaprezentowano wnętrza tego wyjątkowego sklepu oraz opisano historię jego powstawania i urządzania. 

Salon Living Concept znajduje się na parterze XIX-wiecznego budynku, który jest częścią dawnego zespołu dworskiego Bielany Wrocławskie. Sam dwór jest jednak o wiele starszy - powstał bezpośrednio po wojnie 30-letniej, ok. 1649 r. - tak o mówi mgr inż. arch. Michał Wyczałkowski, odpowiedzialny za adaptację budynku na potrzeby usługowo-biurowe. 

Przeszłość łączy się tu z nowoczesnością, a domowe przedmioty harmonizują z urokiem starej cegły i kamienia. W którą stronę nie spojrzeć, widać rzeczy piękne. I kto by pomyślał, że tu, gdzie kiedyś hodowano trzodę, staną takie ekskluzywne meble! - napisano w podsumowaniu artykułu.

Z całością materiału można zapoznać się pod adresem http://swiatarchitektury.com/swiat_10.pdf - gdzie umieszczono miesięcznik w wersji PDF. Wszystkie zdjęcia salonu są z kolei dostępne pod adresem http://www.livingconcept.pl/index.php/showroom 

O Living Concept

Spółka Living Concept jest bezpośrednim importerem i dystrybutorem wysokiej jakości mebli i lamp najlepszych europejskich marek (m.in. Alivar, BBB, B-line, Foscarini, Linteloo, Porro, Rossin, Sintesi, Trabaldo, Warli). W ofercie firmy znajdują się wyjątkowe krzesła, fotele, stoły i sofy wybitnych projektantów z całego świata. W wielu wypadkach są to produkty nieobecne do tej pory na polskim rynku.

{{wszystkie_obrazki}}

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej