Nowoczesne oświetlenie

Wnętrze w odcieniach Caffe Latte

2015/08/03

Otwarty aneks kuchenny to dobry sposób na optyczne powiększenie małego mieszkania oraz integrację życia rodzinnego. Aranżacja powstałej w ten sposób przestrzeni stanowi jednak niemałe wyzwanie. Co zrobić, aby przejście pomiędzy kuchnią a salonem było płynne, a żadna z części pomieszczenia nie zdominowała tej drugiej?

W aranżacji połączonej przestrzeni kuchenno-salonowej ważne jest dokonanie podziału na poszczególne strefy przy jednoczesnym zachowaniu spójności stylu wnętrza. Dobrym rozwiązaniem są płytki ceramiczne w obrębie jednej kolekcji – różniące się odcieniem, lecz o tym samym rysunku i fakturze. W łączonej przestrzeni świetnie sprawdzają się większe formaty, które doskonale pasują zarówno do kuchni, jak i eleganckiego salonu. Dodatkowo duże, gładkie powierzchnie powiększają optycznie przestrzeń, co jest szczególnie ważne w mieszkaniach, w których aneks kuchenny jest koniecznością ze względu na niewielki metraż.

Gres szkliwiony Otis marki Ceramstic w formacie 60x60 cm i trzech różnych odcieniach beżu to idealne rozwiązanie w tego typu przestrzeniach. Jaśniejsze płytki – Otis Nude stanowią delikatne tło dla białych kuchennych mebli i dobrze komponują się z drewnianą sosnową podłogą w drugiej części pomieszczenia. W przestrzeni salonowej gres trafił na ścianę. Ciemniejszy Otis Brown stanowi nowoczesne i eleganckie wykończenie będące alternatywą dla farby czy tapety ściennej. Duże formaty sprawiły, że płytki ceramiczne „wychodzą” z kuchni i łazienek i coraz częściej goszczą w przestrzeni dziennej. Ciepłe odcienie i satynowe wykończenie płytek Otis czyni z nich kolekcję uniwersalną i ponadczasową. Efekt? Przestrzennie, klimatycznie, w smakowitych odcieniach caffe latte.

Vinderen Sp. z o.o. to polski producent i dystrybutor płytek ceramicznych marki Ceramstic, Ceramstic Design, chemii budowlanej Rotberg oraz bezpiecznych, ekologicznych nawierzchni gumowych Rubtiler. Na dziesięciolecie istnienia firmy w 2013 r., do portfolio marek dołączył designerski brand produktów z betonu architektonicznego Morgan & Möller. www.vinderen.com [KLIK]

Fot. Ceramstic / Autor: Magdalena Dymek

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »