Zahad Hadid projektuje wnętrze dla dubajskiego Opus Office Tower

2014/05/12

Dzięki przedstawionym poniżej fotografiom możemy obejrzeć poczynania
iracko- brytyjskiego architekta we wnętrzach hotelu w Dubaju. Projekt hotelu w umieszczonego w Opus Office Tower zakłada holistyczną oprawę w kompleksie pokojów hotelowych oraz apartamentów mieszkalnych, które znajdują się na górnych poziomach wieży. Zahad Hadid zaprojektował wnętrze tak, by zadowoliło zarówno międzynarodowych turystów, jak i lokalnych mieszkańców. Stylizowane na miejski sposób życia w domu, ale z dala od naszego prawdziwego domu. Hotel gwarantuje panoramiczne widoki na miasto położone poniżej. Dodatkowo każdy pokój wyposażony jest w interaktywne centrum mediów i muzyki, a przesuwne panele pozwalają na łatwą i szybką zmianę.


Salon dla gości jest jasno i naturalnie oświetlony

 


Każda część wyposażenia została zaprojektowana lub wybrana przez Zahada Hadid


Otwarte pomieszczenie dla gości jest udekorowane według charakterystycznego stylu architekta
W części sypalnej wstawiono łóżko o oryginalnej formie


Ogród położony na dachu znajduje się na najwyższym poziomie wieży

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowoczesny McDonalds i stacja benzynowa Nowoczesny McDonalds i stacja benzynowa

  Odnosząc się do wytycznych urzędników Giorgi Khmaladze zdecydował się, aby połączyć dwie funkcje w jednym budynku. Budowla położona w nadmorskiej miejscowości Batumi, posiada wydłużony kształt, który z jednej strony tworzy baldachim rozpościerający się nad stacją benzynową.

  2016/01/09 Czytaj dalej
 • The Sage Gateshead The Sage Gateshead

  The Sage Gateshead to kolejny budynek z dziedziny „blobitecture” zaprojektowany przez pracownię Foster + Partners. Budynek urozmaica przestrzeń angielskiego miasta Gateshead od 2004 roku. Z daleka kształt bryły niektórym przypomina kokon owada. Przeszklona skóra bryły stworzyła przestrzeń centrum edukacji muzycznej, miejsce dla licznych przedstawień i konferencji.

  2016/01/01 Czytaj dalej
 • Nowoczesna Architektura Sakralna Nowoczesna Architektura Sakralna

  Przedstawiany kościół to projekt hiszpańskiego architekta Fernando Menisa powstały w mieście La Luna na Wyspie Teneryfa. To niezwykłe miejsce zachęca do refleksji, a kamienne ściany zapewniają doskonałą przestrzeń do medytacji, gdzie każdy może przyjść i się pomodlić.

  2015/12/29 Czytaj dalej
 • Budynek z trąbą Budynek z trąbą

  Na jednym z budynków w Dreźnie zamontowano kilka kilogramów gigantycznych rynien, które powyginano w instrumenty dęte. Nietypowy budynek jest efektem współpracy trzech artystów: Annette Paul, Christopha Rossnera i Andre Tempela.

  2015/12/26 Czytaj dalej
 • Obracająca się wieża Obracająca się wieża

  Dynamic Tower to plan budynku, który ma powstać w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Włoski architekt David Fisher ma ambitne plany wybudowania kilku takich ruchomych wieżowców w kilku miastach świata. Wieżowiec w Dubaju ma mieć 80 pięter, ok. 420 metrów wysokości i niemal w całości ma zostać wybudowany z elementów prefabrykowanych w fabryce we Włoszech.

  2015/12/18 Czytaj dalej