Zegary z winylowych płyt

2010/07/25

Przedmioty  z odzysku są coraz częściej stosowane przez projektantów,  można powiedzieć, że wyłonił się nowy trend recycling designu. Przykładem powtórnego wykorzystania i zmiany funkcji pozornie bezużytecznego przedmiotu są zegary  Pavla Sidorenko. Artysta tworzy je z  zepsutych  winylowych płyt, wycinając z nich rozmaite kształty, a następnie wyposażając w mechanizm zegarowy.
 
Zegary Pavla Sidorenko zachwycają precyzją wykonania,  misternie wyciętymi wzorami i pomysłowością.


Wśród rozmaitych kształtów znajdziemy zarówno sylwetki zwierząt, jak  krajobrazy i przedmioty codziennego użytku.

Pavel Sidorenko  to estoński projektant urodzony w 1980 roku w Talinie. W 2006 roku ukończył Estońską Akademię Sztuk Pięknych. Jego celem jest tworzenie funkcjonalnych, a zarazem zabawnych przedmiotów, które zachowując prostotę formy wchodzą w interakcję z otaczającą je przestrzenią i użytkownikiem.

Więcej informacji o autorze i jego pracach na stronie Pavla Sidorenko


 

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej