Zielona elektrownia- niezwykły budynek w USA.

2013/11/26

Elektrownie nie należą do najbardziej urzekających budynków na świece. Jesteśmy przyzwyczajeni do gigantów zatruwających środowisko, jednak w tym przypadku jest zupełnie inaczej. Specjaliści i architekci opracował elektrownie rozległą na 16 500 m2, która zachwyca niezwykłą architekturąjak również swoją ekologicznością
Dzięki elektrowni można ogrzać 85 budynków, produkty przetwarzane na energię są to zrębki uboczne pochodzące z lokalnych lasów, zarządzanych w sposób zrównoważony, w ten sposób udało się zastąpić jakieś przez rok150000 litrów importowanego oleju opałowego. Ograniczono emisje ogólną, w szczególności dwutlenek siarki aż o ok. 90%. Powstający popiół zbierany jest i również on ma swoje drugie życie, ponieważ wykorzystuje się go donawożenia pobliskich ogrodów warzywnych.
Elektrownia znajduje się w Lakeville w USA, zajmuje ona wysokie miejsce pod względem stabilności i estetyki.Aby nie zaburzać otaczającego go krajobrazu dach budynku pokryty został miejscową florą, powstały efekt jest zadziwiający, popatrzcie sami.  

« Poprzedni Artykuł Następny Artykuł »
 • Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home Nowocześnie i komfortowo – propozycje King Home

  Nowoczesny design z nutą ekstrawagancji w domowym wnętrzu? Oczywiście, że jest to możliwe! Marka King Home zachwyci Cię unikalnymi meblami, oświetleniem i wieloma dodatkami do domu, które odmienią Twój salon czy sypialnię.

  2021/02/05 Czytaj dalej
 • Ekskluzywne wieszaki do łazienki Ekskluzywne wieszaki do łazienki

  Marzysz o modnym wieszaku do łazienki? Ekskluzywne wieszaki do łazienki dodadzą eleganckiego charakteru. Na co warto postawić? Sprawdź idealne propozycje w najnowszym artykule!

  2021/01/08 Czytaj dalej
 • kosz na śmieci do kuchni Gdzie kupić kosz na śmieci?

  Gdzie można kupić kosz na śmieci? Mamy tak naprawdę kilka możliwości do wyboru. Zobacz nasz artykuł, w którym omawiamy gdzie na idealny kosz do kuchni na odpadki da się natrafić. Kliknij i czytaj już teraz!

  2020/10/12 Czytaj dalej
 • Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką Szklanki termiczne - TOP3 szklanek z podwójną ścianką

  Szukasz wyjątkowych szklanek termicznych na kawę, ale nie wiesz na jakie się zdecydować? Koniecznie sprawdź nasz najnowszy ranking, a w nim znajdziesz TOP3 - najlepszych szklanek z podwójną ścianką! Pyszna kawa gwarantowana!

  2020/09/09 Czytaj dalej
 • jak wyczyścić deskę do krojenia Jak wyczyścić deskę do krojenia?

  Desek do krojenia mamy wiele różnych rodzajów, więc i ich czyszczenie może być odmienne. Jak wyczyścić kuchenną deskę do krojenia, żeby służyła nam jak najdłużej i nie uległa zniszczeniu? O tym w najnowszym artykule!

  2020/08/14 Czytaj dalej